Карлос Алкарас надигра Давид Гофен при дебюта си за „Хопман Къп“

Световният номер 1 в мъжкия тенис Карлос Алкарас се завърна на корта след триумфа си на „Уимбълдън“ с трудна победа над белгиеца Давид Гофен с 4:6, 6:4, 10:8 при дебюта си на „Хопман Къп“ на клей в Ница. С този успех Испания изравни резултата на Белгия – 1:1.

Малко преди това белгийката Елизе Мертенс се бе наложила над Ребека Масарова, която замени контузената Паула Бадоса, със 7:6 (3), 2:6, 10:5.

Гофен, който е номер 111 в световната ранглиста на АТП, бе победил Алкарас в последния мач помежду им, направи пробив още в първия гейм, за да поведе.

Алкарас се съвзе във втория сет, а в третия, който е супер тайбрек Алкарас успя да направи обрат, след като губеше в резултата с 0:4.

Турнирът за смесени двойки „Хопман Къп“ се завърна в тенис календара през тази година, след като отсъстваше в продължение на 4 години. В последното издание Швейцария с Роджър Федерер спечели титлата във финала срещу тима на Германия.