Синер се класира за четвъртфиналите на “Уимбълдън”

Яник Синер се класира за 1/4-финалите на Откритото първенство по тенис на Великобритания. Поставеният под номер 8 в схемата италианец се наложи с 7:6(4), 6:4, 6:3 срещу Даниел Галан за 2 часа и 40 минути. 21-годишният Синер стартира трудно и се нуждаеше от тайбрек в първия сет, но след това спечели седем поредни гейма и пое пълен контрол върху двубоя. В следващия кръг той ще се изправи срещу Роман Сафиулин, който също изпита трудности в началото на мача си и спечели след обрат срещу поставения под номер 26 канадец Денис Шаповалов с 3:6, 6:3, 6:1, 6:3.

Междувременно 27-годишният Галан стана едва шестият колумбиец, който се класира в четвъртия кръг на турнир от Големия шлем и първият след Алехандро Фая на „Ролан Гарос“, което се случи през вече далечната 2011 г.

Андрей Рубльов също се класира сред най-добрите осем на „Уимбълдън“. Руснакът мина през ада и победи в епичен сблъсък, продължил 3 часа и 17 минути Александър Бублик от Беларус със 7:5, 6:3, 6:7(6), 6:7(5) 6:4. Рубльов, който направи 20 аса в мача, ще се изправи срещу Новак Джокович или Хуберт Хуркач в следващия етап от турнира.

Снимки: Gettyimages