Академик (Свищов) с изразителна победа в Павликени за купата на АФЛ

Академик (Свищов) надигра в Павликени едноименния тим с 4:1 в среща на Област Велико Търново от турнира за купата на Аматьорската футболна лига. Треньорите на двата отбора дадоха шанс за изява на доста футболисти, които по-малко са играли от началото на сезона до момента. Домакините откриха резултата с гол от фаул на Йордан Йорданов в 35-ата минута. В 53-ата минута, Кристиян Иванов изравни. Скоро Али Ахмед направи обрата факт – 1:2. Иванов се разписа за втори път в 70-ата минута. Накрая Благовест Ленков вкара от дузпа за окончателното 4:1.

„Доволен съм от мъжеството, волята и характера, който проявиха нашите футболисти. В двубоя за отбора ни играха две момчета, родени през 2006 година и четирима, р. 2007 г.“, коментира пред Sportal.bg треньора на свищовския тим Ахмед Хикмет.