Волов открадна точка от Устрем (Дончево)

Футболистите на „Волов-Шумен 2007“ спечелиха точка след като завършиха 2:2 при гостуването на „Устрем“(Дончево). Двубоят се игра на изкуственият терен на стадион „Дружба“ в Добрич и бе от поредният VII-ми кръг от първенството в Североизточна Трета лига.

Символичните домакини започнаха мача вихрено. Още в 10-та минута те успяха да превземат вратата на Тодор Тодоров за 1:0 след точното попадение на Калоян Кръстев. Няколко минути след това за нарушение в наказателното поле на домакините срещу Димитър Игнатовски главният съдия Калоян Кирилов от Варна посочи бялата точка за дузпа. С изпълнението се нагърби потърпевшият Димитър Игнатовски, който с плътен удар възстанови равенството на футболния терен.Този резултат се запази до края на първото полувреме, въпреки пропуските на нападателите и пред двете врати.

Второто полувреме започна с по-добра игра на шуменци. Влезлият като резерва Йордан Милков (Чакала) вкара за 1:2. Този негативен развой на резултата вдигна на щурм футболистите от добруджанското село Дончево. Заредиха се атака след атака, но шуменци и така не се предаваха, при първа възможност контраатакуваха вратата на Георги Марков. Пет минути преди края обаче Пламен Шестаков реализира за 2:2. Подялбата на точки прати тима на „Волов-Шумен 2007“ на 6 място в класирането преди утрешните двубои от кръга.

Другата седмица шуменци приемат на стадион „Панайот Волов“ силният отбор на „Черноломец 1919“(Попово). Двубоят по програма е на 5 октомври 2024 г. (събота) от 16,00 часа.

„Волов-Шумен 2007“ игра в следния състав: 1 Тодор Тодоров, 2 Дилян Миков, 19 Боян Димов, 5 Евгени Стоянов, 6 Симеон Савов, 90 Дениз Кадир, 17 Цветан Илиев, 10 Христо Станчев (к), 7 Димитър Игнатовски, 11 Златин Боянов, 8 Радослав Ковачев

Резерви: 12 Петър Петров, 3 Алекс Тодоров, 77 Валентино Николов, 9 Иван Цонев, 32 Йордан Милков, 88 Хаджин Ли, 20 Хасан Хасанов