Брюж се спаси в последната минута срещу тима на Петрис

Шарлероа и Брюж направиха 1:1 в дербито от 9-ия кръг на белгийското първенство. Гостите играха с човек по-малко от 55-ата минута, но се добраха до равенството в добавеното време с точен изстрел на ветерана Ханс Ванакен. За Шарлероа титуляр беше бившият защитник на Левски Жереми Петрис.

Преди почивката Брюж имаше надмощие, но в началото на втората част ситуацията на терена рязко се промени. В 48-ата минута Парфе Гиягон даде аванс на Шарлероа, а в 55-ата халфът на гостите Рафаел Ониедика получи директен червен картон.

Домакините не успяха да решат нещата в своя полза с втори гол и в самия край на срещата Ванакен донесе равенството на Брюж.

Начело в Юпилер Про лигата е Генк с 19 точки, следван от Брюж и Шарлероа с по 14 и Роял Антверп, Гент и Андерлехт с по 13.