Оксер разгроми Брест и се измъкна от дъното

Оксер изигра най-добрия си начин от началото на сезона в Лига 1 и победи гостуващия Брест с 3:0. По този начин тимът на Кристоф Пелисие сложи край на серията от 4 пордни загуби и се отлепи от дъното на класирането.

Оксер има 6 точки и заема 12-о място в таблицата. Със същия актив, но вече по-лоша голова, разлика, Брест заема 13-ата позиция.

Резултата откри Елиша Овусу в 26-ата минута. Халфът получи пас от Синали Диоманде в наказателното поле и с лекота прати топката в мрежата с дебютния си гол в елита на френския футбол.

В 37-ата минута Едмилсон Фернандеш игра с ръка в пеналта и реферътЖереми Стина даде дузпа за Оксер, а Жубал беше прецизен от бялата точка – 2:0.

Интригата изчезна окончателно в 59-ата минута, когато Хамед Траоре отблизо вкара трети гол за домакините.

Брест можеше да стигне до почетно попадение в самия край на срещата, но Мама Самба Балде нацели напречната греда.