Когато спазваме диети или следваме различни хранителни режими, често се появяват проблеми със стомашно-чревния тракт, като раздразнени черва. Това може да се дължи на промени в състава на храната, намаляване приема на фибри, недостатъчно разнообразие в хранителния режим или дори на стрес, свързан с диетата. Тези фактори могат да доведат до дисбаланс в чревната микрофлора, което от своя страна да предизвика симптоми като подуване, газове, коремна болка и нередовни изхождания.
Нарушената чревна флора може да бъде в основата и на много болести, сред които са: хранителни алергии, синдром на раздразненото черво, запек и диария, екземи, панкреатит и захарен диабет, гастрити, ревматоиден артрит, високо или ниско кръвно налягане, имунодефицит и други.
Дисбалансът в микробиотата може да повлияе негативно и на психичното здраве, водейки до състояния като депресия и тревожност.
Освен това, проучвания констатират, че чревната дисбиоза и нарушената цялост на чревната лигавица са сред основните причини и за появата на автоимунни заболявания1
Както стана ясно, дисбалансът на чревните бактерии разболява не само храносмилателната система, а целия организъм, затова превантивната употреба на висококачествен и доказано ефективен пробиотик с пребиотик какъвто е ФЛОРА 8 на ABOPharma е от изключителна важност за поддържане не само на добра форма, но и на добро здравословно състояние.
Купи онлайн ФЛОРА 8 на ТРАЙНО НИСКА ЦЕНА – ТУК!
Комбинацията от пробиотици и пребиотици, работи в синхрон и има за цел да поддържа и подобрява здравословния баланс на микробиома в червата, от който зависи правилното храносмилане и усвояване на хранителните вещества. Балансът на чревните бактерии има ключова роля в обмяната на веществата, следователно пробиотиците и пребиотиците влияят на добрият метаболизъм и могат да помогнат за регулиране на теглото.
Техният прием спомага за поддържане на цялостното ни здравословно състояние, особено в случаи на стрес, вредно хранене, употреба на антибиотици или други фактори, които могат да нарушат чревния микробиом.
ЗАЩО ДА ПРИЕМАМЕ ФЛОРА 8?
Добавянето на ФЛОРА 8 към вашият ежедневен хранителен режим или диета помага да се запази балансът на полезните и вредните бактерии в червата и да се избегне появата на здравословни проблеми.
Пробиотиците и пребиотиците в ФЛОРА 8 помагат за разграждането на храната и абсорбирането на хранителните вещества, а без тях може да се стигне до недостиг на витамини и минерали, както и до храносмилателни разстройства, и до повишен риск от възпалителни заболявания.
Приемът на Лактобацилус рамнозус допринася за поддържането на стройна фигура и добро здраве, като подобрява метаболизма7. Здравословният микробиом оптимизира процесите на разграждане и усвояване на хранителните вещества и по този начин подпомага ефективното изгаряне на калории и намалява складирането на мазнини.
Пробиотичните бактерии от рода Lactobacillus и Bifidobacterium, могат да повлияят на нивата на хормоните, свързани с глада и ситостта. Поддържайки баланс на тези хормони ФЛОРА 8 помага за намаляване усещането за глад и предотвратява преяждането, което е важен фактор за контрол на теглото.
Лактобацилус рамнозус намалява хроничното възпаление в тялото12, което е свързано с увеличаване на теглото и затлъстяване. Здравословният микробиом, поддържан от ФЛОРА 8 помага да се подобри инсулиновата чувствителност на тялото, което е от съществено значение за поддържане на нормално ниво на кръвната захар и предотвратяване на натрупването на излишни мазнини, особено в областта на корема.
И не на последно място, чрез оптимизиране на храносмилането и усвояването на хранителни вещества, ФЛОРА 8 подпомага поддържането на високи нива на енергия. Това може да подобри физическата активност и издръжливостта, което е важно за поддържане на стройна фигура и добро здраве.
ФЛОРА 8 на ABOPHARMA е пробиотик с пребиотик от ново поколение, отговарящ на високите съвременни стандарти за качествен и 100% ефективен продукт, на който можете да се доверите винаги и по всяко време.
Една изключително добре балансирана комбинация от 8 милиарда живи пробиотични бактерии от два прецизно селектирани щама – Лактобацилус Рамнозус и Бифидобактериум анималис и два пребиотика – Фруктоолигозахариди (FOS) и Инулин. Подходящ е за прием от възрастни и деца над 2 годишна възраст.
Доказателство за високия клас на синбиотика ФЛОРА 8 е СПЕЦИАЛНАТА ТЕХНОЛОГИЯ НА МИКРОИНКАПСУЛИРАНЕ, която гарантира жизнеспособността на “добрите“ бактерии, съдържащи се в тях. Те се освобождават едва когато съдържанието на сашето премине в червата, където ефективно да изпълнят благотворното си действие. Съгласете се, че би било неефективно, ако те се освобождаваха още в стомаха, без да имат нужната среда за да се развиват или да бъдат полезни. Безспорният ефект на съхранение на живите пробиотични бактерии до червата е подкрепен със специално проведени измервания, при това в последния ден преди изтичане срока на годност на синбиотика.
Резултатите от тези измервания са категорични: Съдържащите се 8 милиарда бактерии достигат живи до тънките черва, където да бъдат максимално ефективни!
Още едно предимство: ФЛОРА 8 е разработен под формата на СТИКОВЕ за директна консумация с изключително приятен карамелов вкус и ФЕНОМЕНАЛНО БЪРЗ ЕФЕКТ при цялата палитра от стомашно-чревни неразположения (болка, подуване, газове, запек, диария), независимо дали са причинени от бактериална, вирусна инфекция или диетична грешка. Подходящ е за поддържане на нормалната чревна флора, като подпомага нормалното функциониране на храносмилателната система.
ФЛОРА 8 притежава бариерна функция, която спомага за намаляване на патогените в организма. Подобрява чревния микробиом за постигане на здрава и балансирана стомашно-чревна флора.
Изключително подходящ е и по време на диета, спазване на определен хранителен режим, или постене. ФЛОРА 8 не съдържа захар, мляко, глутен, ГМО, консерванти и оцветители.
СПЕЦИАЛНА ОНЛАЙН ОФЕРТА ДО 31.08.2024
Купи онлайн 4 кутии ФЛОРА 8 и вземи още 1 кутия БЕЗПЛАТНО – ТУК!
ЛАКТОБАЦИЛУС РАМНОЗУС – КАКВО КАЗВАТ ПРОУЧВАНИЯТА?
Лактобацилус рамнозус подобрява храносмилането и усвояването на хранителните вещества и подобрява чревното здраве, като предотвратява колонизирането на лошите бактерии и насърчава растежа на добрите бактерии.
Бактериите от този щам помагат за поддържане на чревното здраве и намаляване неприятните симптоми, свързани с раздразнените черва при спазването на различни хранителни режими. Установено е, че Синдромът на раздразненото черво (IВS) има връзка с ниските нива на лактобацили и бифидобактерии.
Лактобацилус рамнозус е устойчив на стомашната киселина и може успешно да колонизира червата, като по този начин подпомага поддържането на здравословен баланс на микрофлората.2
Всъщност Лактобацилус рамнозус притежава множество ползи свързани както с регугулиране на теглото и диетата, така и с цялостното ни здравословно състояние. Ето някои от най-важните.
ПОДОБРЯВА РАБОТАТА НА ЧЕРНИЯ ДРОБ
Благодарение на съдържащите се живи пробиотични бактерии от щама Lactobacillus rhamnosus популацията на „добрите“ бактерии се увеличава3. Възстановява се бариерната функция на червата4, което помага за подобряване работата на черния дроб и предотвратяване на мастните отлагания по него5, а възпалението и стеатозата постепенно намаляват6.
ПОМАГА ЗА КОНТРОЛИРАНЕ НА ТЕГЛОТО
Изследване върху жени с наднормено тегло, проведено в Канада, показва, че жени с наднормено тегло, които приемат Лактобацилус Рамнозус в комбинация с балансирана диета, губят повече тегло в сравнение с тези, които приемат плацебо. В групата с пробиотика, жените загубили средно 4,4 кг за 12 седмици, докато тези на плацебо загубили около 2,6 кг.7 След завършване на основната програма, жените продължили да губят тегло и през следващите 12 седмици, докато тези на плацебо показали склонност към връщане на част от загубеното тегло.
Проучвания показват, също че Лактобацилус Рамнозус може да повлияе на метаболизма и апетита чрез промени в микробиома на червата. Тези бактерии могат да увеличат производството на хормони, свързани с чувство на ситост, като глюкагоноподобен пептид-1 (GLP-1), което да доведе до намален апетит и прием на храна.8
НАМАЛЯВА ЖЕЛАНИЕТО ЗА СЛАДКО
Изследвания при хора със затлъстяване и високи нива на консумация на захар показват, че пробиотикът влияе на мозъчната активност и емоционални реакции, като помога за намаляване на желанието за сладко чрез подобряване на инсулиновата чувствителност и промяна на хранителните навици.9
Освен това, тези пробиотици могат да подобрят метаболитното здраве чрез намаляване на възпалението и подобряване на чувствителността към инсулин.
БИФИДОБАКТЕРИУМ АНИМАЛИС – КАКВО КАЗВАТ ПРОУЧВАНИЯТА?
Съдържащият е се във ФЛОРА 8 щам Бифидобактериум Анималис е изключително полезен при нарушения в храносмилателната система, от запек до диария.
Той има отношение към подобряването на имунитета и глюкозния профил. Бифидобактериум анималис Предпазва от стомашно-чревните нежелани лекарствени реакции, свързани с приема на нестероидни противовъзпалителни лекарствени средства, като ефективно защитава лигавицата на стомаха.10
Комбинацията на Bifidobacterium animalis с пребиотика Инулин в ФЛОРА 8 дава много добри резултати при пациенти лекуващи се от Helicobacter Pylori, като потискат развитието на бактерията.11
В заключение можем да кажем, че ФЛОРА 8 играе многопосочна роля в поддържането на стройна фигура и добро здраве, като влияе положително на метаболизма, храносмилането, апетита, възпалението и психичното здраве. Всичко това допринася за контрол на теглото и цялостното здравословно състояние на организма.
РЕФЕРЕНЦИИ:
1“Leaky Gut and Autoimmune Diseases”, Clinical Reviews in Allergy & Immunology, 2012.
2 Ouwehand, A. C., Salminen, S., & Isolauri, E. (2002). “Probiotics: an overview of beneficial effects.” Antonie Van Leeuwenhoek, 82, 279-289.
3. Маркович, Н., и сътр. (2017). *“Lactobacillus rhamnosus GG: Probiotic Mechanisms of Action and Clinical Applications.“* Current Opinion in Gastroenterology. 33(6): 456-462. doi:10.1097/MOG.0000000000000407.
4 Саркар, А., и сътр. (2016). *“Role of Probiotics on Gut Microbiota Dynamics in Health and Disease.“* Nutrition Research. 38: 1-12. doi:10.1016/j.nutres.2016.01.001.
5. Мацини, Л., и сътр. (2020). *“The Role of Probiotics in Non-Alcoholic Fatty Liver Disease: A Focus on Lactobacillus rhamnosus GG.“* Nutrients. 12(1): 49. doi:10.3390/nu12010049.
6. Синха, С., и сътр. (2018). *“Probiotic Modulation of Gut Microbiota in NAFLD: A Comprehensive Review.“* Journal of Clinical and Experimental Hepatology. 8(4): 415-427. doi:10.1016/j.jceh.2018.06.006.
7 Sanchez, M., et al. (2014). “Effect of Lactobacillus rhamnosus CGMCC1.3724 supplementation on weight loss and maintenance in obese men and women.” British Journal of Nutrition, 111(8), 1507-1519. DOI: 10.1017/S0007114514001237.
8Sanchez, M., Darimont, C., Drapeau, V., Emady-Azar, S., Lepage, M., Rezzonico, E., … & St-Onge, M. P. (2014). “Effect of Lactobacillus rhamnosus CGMCC1.3724 supplementation on weight loss and maintenance in obese men and women.” British Journal of Nutrition, 111(8), 1507-1519.
9 “Probiotics (Lactobacillus rhamnosus GG) modulate brain activity and emotional responses in obese individuals with high-sugar eating habits: A functional MRI study.” European Journal of Clinical Nutrition, 74(4), 596-606.
10 Rosignoli, C., Oelschlaeger, T. A., Malaguti, M., & Ricci, M. (2012). “Protective effects of Bifidobacterium animalis subsp. lactis BB-12® on the intestinal barrier of NSAID-treated rats.” World Journal of Gastroenterology, 18(37), 5249–5258. doi:10.3748/wjg.v18.i37.5249
11 Lesbros-Pantoflickova, D., Corthésy-Theulaz, I., & Blum, A. L. (2007). “In vitro inhibition of Helicobacter pylori by different combinations of probiotics and prebiotics.” Journal of Clinical Gastroenterology, 41(Supplement 1), S52–S57. doi:10.1097/MCG.0b013e31812f52c4
12 Gill, H. S., & Prasad, J. (2008). “Probiotics, Immunomodulation, and Health Benefits.” Advances in Experimental Medicine and Biology, 606, 423-454.