Бакетболните девойки до 16 години надиграха Люксембург

Националният отбор на България по баскетбол за момичета до 16 години постигна първа победа на Европейското първенство в Дивизия B, което се провежда в Коня, Турция. Българките надиграха тима на Люксембург с 82:49 (17:13, 28:9, 17:14, 20:13) във втория си мач от група D на шампионата и заемат четвърто място във временното класиране с актив от един успех и една загуба.

В следващия си двубой на 19 август националките ще се изправят срещу Чехия, а ден по-късно ще играят срещу състава на Нидерландия.

Тимът на България доминираше през целия мач, като ключова бе втората четвърт, в която националките вкараха 28 точки срещу само 9 за състезателките на Люксембург. Воденият от селекционера Лъчезар Коцев състав имаше преднина от 45:22 след 20 минути игра, а преди четвъртия период резултатът бе 62:36. През второто полувреме най-голямата разлика достигна 33 точки.

Най-резултатна за българския отбор бе Катрина Бозова, която завърши с 20 точки, 3 борби и 8 асистенции. Габриела Коцева допринесе за победата с 18 точки, 3 борби и 4 асистенции, а Деяна Станиславова се включи с 13 точки, 9 борби и 3 асистенции.

Снимка: Българсак федерация по баскетбол