ЦСКА 1948 0:1 Пафос, две промени в българския тим

ЦСКА 1948 и Пафос играят при 0:1 в първи мач от третия предварителен кръг на Лига на конференциите. Танкович откри резултата в 10-ата минута.

Сред 11-те на българския тим има две промени в сравнение с титулярите, които започнаха при равенството (1:1) срещу Будучност в Подгорица. Бидунга отстъпва мястото си на Ценов, а Рапнуи стартира на мястото на контузения Василев.

Любопитното в състава на гостите е, че в него няма нито един кипърски състезател.

Гостите започнаха малко по-активно срещата. В 9-ата минута Танкович получи пас отляво в наказателното поле и стреля от 14-15 метра, а Маринов изби.

Секунди по-късно Жажа преодоля без проблем Фуртадо, а след това и Теодор Иванов. Последва подаване по земя към непокрития Танкович и бившият футболист на Фулъм без проблем откри резултата, засичайки от топката от малкото наказателно поле.

В 14-ата минута и ЦСКА 1948 погледна по-смело към противниковата врата. Кирилов осъществи пробив през центъра и намери Карагарен отдясно, а бившето крило на Локо (Пд) му върна подаването. Капитанът на „червените“ се измъкна от бранител в синьо, но не успя да нанесе по-качествен изстрел и пропусна добра възможност за изравняване.

Пафос отговори с изстрел на Нейм от дистанция, а Маринов отрази. В 19-ата минута Жажа отново създаде суматоха в наказателното поле на българския тим, а ударът му бе спасен от стража на „червените“.

ЦСКА 1948 – ПАФОС 0:1

0:1 Танкович 10

ЦСКА 1948: 1. Маринов, 19. Фуртадо, 14. Иванов, 21. Ценов, 31. Рапнуи, 32. Даскалов, 28. Пишчевич, 9. Карагарен, 7. Талис, 10. Кирилов, 40. Илиевски

ПАФОС: 1. Ивушич, 23. Лукасен, 25. Нейм, 5. Голдар, 3. Мелусо, 30. Драгомир, 6. Педро, 7. Бруно, 11. Жажа, 22. Танкович, 10. Жаиро