16-годишен блесна в първата контрола на ПСЖ

Пари Сен Жермен направи 2:2 срещу Щурм (Грац) в контрола, играна в Австрия. Дебют на вратата на френския гранд направи Матвей Сафонов, а първото попадение отбеляза 16-годишният Ибрахима Мбайе.

Двубоят в Клагенфурт беше първа лятна проверка на ПСЖ, а втората и последна ще е срещу РБ Лайпциг на 10 август.

Луис Енрике даде шанс като титуляри на Мбайе и Науфел Ел Ханаш. Още в 9-ата минута Марко Асенсио изведе Мбайе, който от малък ъгъл откри резултата. Младокът имаше и още няколко силни отигравания. Само три минути след първото попадение, ПСЖ удвои аванса си. Точен беше Карлос Солер след комбинация с Рандал Коло Муани.

Щурм отговори с гол на Амади Камара в 15-ата минута, когато остана очи в очи със Сафонов и прати топката в мрежата. Малко преди почивката Отар Китеишвили наказа груба грешка в защитата на парижани и зарадва феновете на Щурм.

През второто полувреме ПСЖ намали темпото, а домакините бяха пределно амбицирани да направят пълен обрат. Най-новото попълнение на парижани Жоао Невеш дебютира, а в игра влезе и друга от летните придобивки на тима – Габриел Москардо.