Ал-Итихад повали Интер с два гола на Диаби

Интер загуби предпоследната си контрола преди началото на сезона. “Нерадзурите” отстъпиха с 0:2 на Ал-Итихад в Монца, а двата гола за тима от Саудитска Арабия отбеляза новото попълнение Муса Диаби.

Симоне Индзаги заложи на състав, много близък до оптималния. За Ал-Итихад освен Диаби стартираха Карим Бензема, Фабиньо и Усем Ауар.

Италианският гранд имаше игрово надмощие, но пропусна редица добри ситуации. В средата на първото полувреме Ауар изведе Диаби, който с хубав удар по диагонала не остави шансове на Ян Зомер.

Вторият гол падна в 47-ата минута. Тогава Диаби се възползва от груба грешка в защитата на Интер и удвои преднината на Ал-Итихад.

Стефан Де Фрай, Маркюс Тюрам и Бенжамен Павар записаха първи минути в предсезонната подготовка. В събота Интер ще гостува на Челси на “Стамфорд Бридж”.