АПОЕЛ и Костадинов продължават напред в Шампионската лига

Отборът на АПОЕЛ (Никозия) се класира за третия предварителен кръг на Шампионската лига, след като направи равенство 1:1 в реванша срещу Петрокуб в Молдова. Първата среща бе приключила с минимален успех на кипърския тим с 1:0, но именно тя се окзаза ключова за продължаването му напред.

Българският национал Георги Костадинов бе титуляр за гостите и записа пълни 90 минути в мача.

Петрокуб пръв откри резултата в мача в 60-ата минута с попадение на Серджиу Платика

АПОЕЛ обаче реагира бързо и още в 65-ата минута възстанови равенството, а точен бе Маркиньос.

Така тимът от Никозия ще играе в третия предварителен кръг на турнира на богатите, където ще има за съперник победителя от двойката Слован – Целье. Петрокуб пък ще се задоволи с място в Лига Европа.