Уест Хам се спаси от загуба срещу унгарския хегемон

Отборите на Уест Хам и Ференцварош направиха равенство 2:2 в приятелски мач от подготовката за новия сезон.

“Чуковете” се спасиха от доста компрометираща загуба, след като изоставаха на полувремето с 0:2. Унгарците бяха открили в 25-ата минута с гол на Овусу Квабена, а след това Александър Пешич удвои преднината в 41-вата минута.

След почивката англичаните върнаха един гол в 49-ата минута, но трябваше да чакат чак до последните секунди на редовното време и 90-ата минута, за да получат спокойствието от попадението на Наиф Агер.

През настоящия сезон Уест Хам ще пропусне европейските клубни турнири след като през последните две кампании се представи повече от достойно. През 2023 г. отборът триумфира във второто издание на Лигата на конференциите, а през 2024 г. отпадна на 1/4-финал в Лига Европа от бъдещия финалист Байер (Леверкузен) с общ резултат 1:3 (0:2 1:1). В Премиър лийг обаче тимът завърши на 9-о място и не успя да спечели евро квота.

До края на подготовката предстоят още три контроли – срещу Дагенъм & Ред (20.7), Уулвърхамптън (28.7), Кристъл Палас (4.8) и Селта (10.8).

Последвайте каналите ни в:

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!