Златен дубъл за Балкан при момчетата U14

Балкан спечели златен дубъл при момчетата U14 през този сезон. След като преди седмица завоюва Купа БФБ в Разград, днес тимът триумфира и в първенството. На финала на шампионата в столичната зала „ЦСКА“ баскетболистите на Виктория Маринова отново победиха Доростол, този път с 60:55.

„Зелените“ поведоха със 17:12 след десет минути игра, а на почивката авансът им бе 9. Разликата стана и двуцифрена след паузата и въпреки че тимът от Силистра заличи част от нея, до обрат не се стигна.

Бронзовите медали в турнира отидоха при Вълци, който постигна обрат срещу БУБА Баскетбол със 76:72. С успеха тимът от Разград взе реванш от своя съперник за загубата в мача за третото място в турнира за Купата преди седмица.

Берое завърши на пето място, след като се наложи над Академик Бултекс 99 с 49:48 след кош със сирената.

Седми е Черно море Тича, който в последния си мач надви убедително Делфин със 79:46, рано натрупвайки двуцифрен аванс.