Полуфинал №1 във VNL: Полша 1:1 Франция! Следете мача ТУК!

Олимпийските шампиони от Франция и действащият шампион в Лигата на нациите за мъже Полша излизат един срещу друг в полуфиналите на Лигата на нациите. Срещата започва в 18:00 часа.

Първата полуфинална среща във Волейболната лига на нациите в Лодз (Полша) започна напълно равностойно. Равенството се запази до 11:11. Жан Патри атакува по блокадата, след като малко по-рано Николай Льо Гоф спаси топка в защита с крак, и Франция поведе с 12:11. Никола Гърбич взе прекъсване за Полша. Томаш Форнал атакува в пролука на блокадата на Франция и Полша поведе с 14:13. Атака на Жан Патри бе спряна от блокада на „Дружина полска“ и 15:13.

Андреа Джани взе прекъсване за „петлите“. Атака на Жан Патри изравни резултата при 15:15, след като Женя Гребенников спаси страхотно трудна топка в защита. „Дружина полска“ дръпнаха с 2 точки при 18:16. При 17:18 в игра за Франция се появи звездата Ървин Нгапет. Бартоломей Болондж атакува мощно от зона 2 за 20:17. Андреа Джани взе прекъсване за „петлите“. Полша дръпна с 4 точки при 21:17. Французите намалиха до 1 точка при 22:23. Жан Патри атакува в мрежата и Полша спечели първата част с 25:22.

Поредна мощна атака на Бартоломей Болондж и Полша поведе с 14:10 във втората част. Поредица от грешки в състава на Франция и европейските шампиони поведоха с 5 точки при 17:12. Андреа Джани взе прекъсване за първенците от Токио 2020.

Тео Форе намали резултата до 15:17. Никола Гърбич взе прекъсване за Полша. Троен френски блок спря атака на Бортоломей Болондж. Ясин Луати успя да изравни резултата при 20:20. Ас на Ървин Нгапет, който се появи в игра и Франция поведе с 21:20. Нов мощен сервис на Ървин Нгапет и контраатака на Кентен Жофроа. Кентен Жофроа атакува в центъра и „петлите“ стигнаха до геймбол при 24:22. Фантастична комбинация Антоан Бризар – Тео Форе и Франция спечели втората част с 25:22.

Олимпийските шампиони от Франция поведоха с 8:7 в началото на третата част. Ас на Тревор Клевено при посрещане на Вилфредо Леон и 12:10 за Франция. Бартош Беднож смени Вилфредо Леон. Бартоломей Болондж атакува по блокадата и Полша изравни при 14:14. Блокаут на Тео Форе и 16:14 за „петлите“. Контра на Тео Форе даде аванс от 3 точки на Франция за 17:14. Никола Гърбич взе прекъсване за Полша. Нова мощна атака на Тео Форе и Франция дръпна с 4 точки при 20:16. Никола Гърбич взе второто си прекъсване в третата част за „Дружина полска“. Двоен блок спря атака на Бартоломей Болондж – 22:19. Ас на Норберт Хубер със 132 км/час . 21:22. Ясин Луати атакува в аут и равенство при 22:22. Андреа Джани взе прекъсване за „петлите“.

ПОЛША – ФРАНЦИЯ 1:1 (25:22, 22:25, 22:22)
ПОЛША: Марчин Януш, Вилфредо Леон, Томаш Форнал, Норберт Хубер, Матеуш Биениек – Якуб Попивчак-либеро (Камил Семенюк, Лукаш Качмарек, Бартош Беднож)
Старши треньор: НИКОЛА ГЪРБИЧ

ФРАНЦИЯ: Бенжамен Тонюти, Жан Патри, Ясин Луати, Тревор Клевено, Никола Льо Гоф, Йорис Седик – Женя Гребенников-либеро (Ървин Нгапет, Кентен Жофроа, Антоан Бризар, Тео Форе)
Старши треньор: АНДРЕА ДЖАНИ.

СНИМКИ: volleyballworld.com