Победа след продължение изведе Ню Йорк Рейнджърс с едни гърди пред Флорида

Ню Йорк Рейнджърс поведе с 2:1 победи във финалния плейоф в Източната конференция на НХЛ след победа в третия мач срещу Флорида с 5:4.

Рейнджърс стигна до успеха с гол на Алекс Венберг в 5:35 минута на продължението на мача.

Двата отбора си размениха по два гола в първата третина – Сам Райнарт вкара две попадения за Флорида, а за гостите се разписаха Алексис Лафрение и Баркли Гудроу.

Рейнджърс доминираше през втората част и с нови попадения на Лафрение и Гудроу поведе с 4:2, но Флорида прати мача в продължение след два бързи гола в началото на последната третина чрез Александър Барков и Густав Форслинг.

Вратарят на Рейнджърс Игор Шестьоркин спаси 33 удара, а стражът на Флорида Сергей Бобровски направи 18 спасявания.

Четвъртият мач от серията е във вторник.