Фейенорд смачка Кръстев и Цволе

Българинът Филип Кръстев бе титуляр при разгромното поражение на клубния си Цволе с 0:5 срещу тима на Фейенорд в 32-рия кръг на нидерландската Ередивизия. Загубата означава, че съставът от централна Нидерландия окончателно загуби шансовете си да участва в баражите за евротурнирите, докато съперникът им няма шансове за титлата, но и не може да бъде изместен от второто място.

Кръстев започна от първата минута на срещата и остана до края без да бъде сменен.

Наказателната акция започна в 33-тата минута, когато Аясе Уеда откри резултата, а до края на полувремето Лука Иванушец вкара втори гол в 41-вата минута.

След почивката Сантиаго Хименес реализира дузпа в 67-ата минута, в 80-ата Лутсхарел Геертрюда направи преднината на домакините разгромна, а в 82-ата Хименес вкара втория си гол за вечерта, с което оформи крайния резултат.

Това бе четвърта поредна победа за играчите на Фейенорд, докато Кръстев и компания приключиха успешната си серия от три поредни мача без загуба.