Чорбаджийски пропусна срамна загуба на Диошдьор

Божидар Чорбаджийски не попадна в групата на Диошдьор за визитата на Уйпещ, в която тимът му допусна най-тежката си загуба от началото на сезона. Гостите бяха разгромени с 0:7, а феновете на отбора си тръгнаха от стадиона още на почивката при 0:4.

Диошдьор излезе без доста от основните си футболисти, след като вече си осигури оставане в ОТП Банк Лига. Уйпещ пък държеше да стори това в предпоследното си домакинство и не показа никаква милост към съперника.

Началото на наказателната акция постави Огнен Радошевич, а в 10-ата се разписа и Абубакар Кейта. До края на първото полувреме Хайнц Мьоршел от дузпа и Матия Люич окончателно сломиха съпротивата на гостите. През втората част се разписаха Кевин Чобот на два пъти и Питър Амброуз.

От елита изпадат Кишварда и Мезьокьовешд Жори. Вчера Кишварда загуби с 2:4 от Академия Пушкаш, а Мезьокьовешд Жори отстъпи с 1:2 на Залаегерсег.

Снимка: sportal.hu