Иняки Уилямс зарадва Атлетик Б в мач с два червени картона и пропусната дузпа

Атлетик Билбао постигна първата си победа в Ла Лига от средата на март. „Лъвовете“ надвиха с 2:0 като гост Хетафе в двубой, който беше изпълнен с много събития. Иняки Уилямс отбеляза и двете попадения за баските след асистенции на брат си Нико. В 58-ата минута Йерай Алварес остави отбора на Ернесто Валверде в намален състав след директен червен картон, а в 79-ата беше изгонен и Айтор Паредес. Хетафе получи шанс да върне интригата от дузпа в 85-ата минута, но Мейсън Грийнууд пропусна.

С успеха Атлетик отново се доближи на 3 точки от Атлетико Мадрид в спора за четвъртото място, но има и мач повече от „дюшекчиите“. Хетафе заема 10-ата позиция в подреждането и доиграва сезона без напрежение.