Марица и ЦСКА на финал в Държавното първенство за девойки U20

Волейболистките на Левски София и ЦПВК ще спорят за бронзовите отличия

Марица (Пловдив) и ЦСКА се класираха за финал в Държавното първенство по волейбол за девойки под 20 години. Отборите на Левски София и ЦПВК (София) ще спорят за бронзовите отличия. Турнирът се провежда в столичната зала „Христо Ботев“.

Така за втора поредна година Марица и ЦСКА се изправят един срещу друг в спора за титлата. През изминалия сезон пловдивчанки надиграха ЦСКА с 3:1 в зала „Багира“ в Казанлък и спечелиха титлата, а армейките завършиха със сребърните отличия. Повтаря се и спорът за трето място между Левски и ЦПВК.

Финалистите спечелиха категорично своите полуфинални срещи, като показаха недвусмислено, че са двата най-добрите отбори и заслужават да се борят за златото.

В първия полуфинален сблъсък Марица (Пловдив) победи чисто Левски София с 3:0 (25:17, 25:13, 25:17).

Във втория двубой ЦСКА показа още по-голяма категоричност и се наложи над ЦПВК с 3:0 (25:17, 25:8, 25:18).

По-рано през деня бяха определени и двойките, които ще спорят за пето и седмо място

В първия мач Славия се наложи над Локомотив 1929 с 3:1 (18:25, 25:23, 25:7, 25:22).

Във втората среща дебютантът на Държавни финали Дея спорт постигна чиста победа срещу Миньор (Перник) с 3:0 (25:15, 25:14, 25:15).

Така за пето място един срещу друг ще излязат Славия и Дея спорт.