Трикратната олимпийска шампионка по спортна гимнастика Габи Дъглас отново се състезава след осемгодишно прекъсване

Трикратната олимпийска шампионка по спортна гимнастика Габи Дъглас поднови кариерата си и участва в състезание за първи път от осем години. Дъглас си осигури класиране за шампионата на САЩ, въпреки колебливото си представяне, съобщи Ройтерс.

Тя се класира на 10-то място в многобоя на квалификацията в Кейти, Тексас, като записа резултат от 50.65 след грешки на земя и смесена успоредка. Въпреки това, нейното обещаващо представяне на прескок и на греда се оказа достатъчно, за да се класира за шампионата на САЩ следващия месец.

Олимпийската шампионка в многобоя индивидуално и отборно от Лондон 2012 не се е състезавала от Игрите в Рио 2016, отделяйки време, за да се справи с проблемите с психичното си здраве.

28-годишната състезателка се завърна към тренировки миналата година с надеждата да попадне в отбора за Париж, но беше принудена да отложи завръщането си към състезанията по-рано тази година поради прекаран COVID-19.