ФКСБ е шампион на Румъния

ФКСБ е новият шампион на Румъния. Грандът от Букурещ победи с 2:1 първенеца от миналия сезон Фарул (Констанца) и си осигури златните медали в Суперлигата още след 7-ия кръг в плейофната фаза. ФКСБ събра 49 точки, а Фарул е втори с 35, но и мач повече от следващите го Университатя (Крайова) и ЧФР Клуж.

Преди почивката Давид Микулеску откри в полза на домакините. 22-годишният нападател се разписа след извеждащ пас ан Дариус Олару. В 79-ата минута бившият нападател на Левски Ривалдиньо изравни. Синът на легендата Ривалдо с глава. Малко по-късно обаче Александру Балуца се пребори за топката в наказателното поле и я прати в мрежата на гостите – 2:1.

Снимка: Sport Pictures