Метц записа първа победа като гост срещу Льо Авър от 1995 година

Метц записа първа победа като гост срещу Льо Авър от 1995 година насам, след като спечели с 1:0 в среща от 30-ия кръг на футболното първенство на Франция. Грузинският нападател Жорж Микаутадзе вкара единственото попадение в срещата в 46-ата минута. След успеха Метц се измъкна от зоната на изпадащите и вече е на 15-а позиция с 29 точки, а Льо Авър е 16-и с 28 и вероятно ще играе плейоф за оставане.

Лил спечели с 1:0 домакинството си на Страсбург в друг мач от кръга. Тимът стигна до победата с гол на Джонатан Дейвид в 12-ата минута.

Монпелие спечели с 2:1 като гост на Реймс Модибо Санян откри резултата за гостите в 26-ата минута. Емануел Агбаду изравни в 66-ата, а 20 по-късно Муса Ал-Тамари донесе победата на Монпелие, който се изкачи на 12-о място с 36 точки, а Реймс е на девета позиция с 40.