Рованпера и Нювил оглавиха шейкдауна на рали “Сафари”

Световният шампион Кале Рованпера (Тойота) и лидерът в класирането в Световния рали шампионат Тиери Нювил (Хюндай) оглавиха класирането в шейкдауна на рали “Сафари”, трети кръг от сезона в WRC. Двамата си поделиха първото място с време 3:21.1 минути, като Кале го постигна при първото си минаване на 5,4-километровия етап, а Тиери – при второто.

Това е второто рали от програмата на Рованпера за този сезон след снежното “Швеция”, където той беше големият фаворит за победата, но отпадна.

Трето време в шейкдауна записа победителят от Швеция Есапека Лапи (Хюндай), който остана на 0,3 секунди от Рованпера и Нювил. Топ 6 допълниха Елфин Еванс (Тойота), Ойт Танак (Хюндай) и Адриен Фурмо (М-Спорт Форд).

Състезанието стартира утре в 13:00 часа българско време с първата отсечка “Касирани” (4,84 км), която ще се излъчва пряко по Макс Спорт 2.