Гран При на Португалия: Мартин води пред Винялес и Бастианини (следете на живо)

След началото на сезона в Катар керванът на MotoGP се връща в Европа за втория кръг за годината – Гран При на Португалия. От полпозишъна на пистата „Портимао“ потегли Енеа Бастианини, а до него на първата редица застанаха победителят от вчерашния спринт Маверик Винялес и Хорхе Мартин.

Старт на състезанието – Отлично потегляне на Бастианини, който обаче загуби първото място от Мартин в първия завой. Зад тях Винялес зае третото място пред Баная, Милър и Марк Маркес.

1/25 – Контакт между Марк Маркес и Баная в шестия завой, след който Маркес излезе на четвъртото място, но впоследствие световният шампион си върна позицията.

В изпусната от камерите маневра Винялес успя да изпревари Бастианини в спора за второто място във втората половина на първия тур.

2/25 – В края на втората обиколка Мартин водеше с 0.7 секунди пред Винялес, който имаше аванс от 0.3 пред Бастианини.

3/25 – Акоста загуби седмото място от Биндър в третия завой. Пред двамата се движеше другият заводски пилот на КТМ Милър.