Кайл Кузма поведе Вашингтон към дълго чакан успех

Кайл Кузма вкара 28 точки, а Дени Авдия наниза 18 точки в последната четвърт, за да може Вашингтон Уизърдс да сложи край на серия от 16 загуби като победи гостуващия Шарлът Хорнетс със 112:100.

Уизърдс изоставаха с 68:76 до четвъртата четвърт, но дадоха на своите фенове рядко удоволствие. Те отбелязаха 44 точки в последната четвърт. Джордан Пуул завърши с 15 точки от пейката, Ришон Холмс даде 14 пункта и 11 борби. Вашингтон не беше побеждавал от 29 януари, когато го направи срещу Сан Антонио, а последният домакински успех бе на 29 декември срещу Бруклин.

Джейлън Брънсън се завърна в състава на Ню Йорк Никс и бе най-резултатен в мача с 26 точки, за да изведе състава до успех с 98:74 над Орландо Меджик.

Дариъс Гарланд вкара 34 точки и направи 8 асистенции, а Кливланд се наложи над гостите от Минесота със 113:104 след продължение. Джарет Алън добави 33 точки и 18 борби за Кавалиърс. Жорж Нианг допринесе с 16 пункта. Наз Рийд бе над всички за Минесота с 34 точки.

Шай Гилджъс-Александър отбеляза 37 точки, за да помогне на домакина на Оклахома Сити да победи Маями Хийт със 107:100. Хайме Джакес-младши поведе Маями с 25 точки, докато Джими Бътлър остана 20 пункта, 10 борби и 8 асистенции.

Д’Анджело Ръсел отбеляза рекордните си през сезона 44 точки с 9 асистенции, и Лос Анджелис Лейкърс постигна драматичен успех над гостуващия Милуоки Бъкс съсъ 123:122. Лейкърс спечелиха без ЛеБрон Джеймс, след като той получи влошена контузия на левия глезен по време на загубата срещу Сакраменто Кингс в сряда.

Янис Адетокумбо вкара 34 точки, направи 14 борби и 12 асистенции за своя осми „трипъл-дабъл“ за сезона, но Милуоки загубиха втория си пореден мач след серия от шест победи.