Дербито на НВЛ: Дея 1:1 Берое! Следете мача ТУК!

Двубоят между Дея спорт и Берое 2016 (Стара Загора) е днешното дерби от 14-ия кръг на ефбет Супер Волей. Бургазлии са домакини, а мачът е от 19:00 часа в зала „Младост“ и ще бъде излъчен на живо по MAX SPORT 2.

Тимът, воден от Франческо Кадеду, е лидер във временното класиране с 12 победи, една загуба и 35 точки. След спечелване на Купа България съставът на Дея излиза за нов успех на свой терен и продължаване на победната серия. В първите два кръга волейболистите от Бургас имаха две по-леки срещи, като записаха безпроблемни победи над Раковски 1964 и Добруджа 07. Днешният мач с Берое е първото сериозно изпитание от втория полусезон.

От своя страна Берое е на шеста позиция с шест победи, седем загуби и 20 точки. Тимът, воден от Мирослав Живков, също е в подем, като започна втория полусезон с два поредни успеха – над Хебър с 3:1, а след това надигра като домакин Черно море с 3:0.

Ас на Валентин Братоев изведе Дея напред с 2:0 в началото на двубоя. Блокада на Димитър Василев спря атака на Спас Байрев – 5:1. Валентин Братоев атакува мощно за 6:2. Димитър Василев атакува технично за 7:2. Спас Байрев атакува в антената и 9:2. Стоян Димитров замени Спас Байрев. Николай Учиков атакува мощно за 13:5. Единична блокада на Иван Латунов – 8:15. Троен блок на Берое спря атака на Николай Учиков – 10:16. Блокада на Иван Латунов спря нова атака на Николай Николов – 11:16. Единична блокада на Георги Братоев спря атака на Руси Желев – 18:11. Мирослав Живков взе второто си прекъсване в първата част за Берое. Николай Учиков се справи с тройна блокада за 19:11. Отлична комбинация Георги Братоев – Николай Николов – 20:13. Блокада на Николай Николов – 21:13. Николай Учиков атакува по блокадата за 23:15. Атака на Теодор Тодоров изведе бургазлии до геймбол – 24:16. Николай Учиков заби последната точка в първата част за 25:17.

Николай Учиков атакува по правата от зона 2 и Дея поведе с 4:2 в началото на втората част. Блокаут на Руси Желев – 3:4. Ас на Константин Нечев – 8:9. Успешна блокада за волейболистите на Берое изравни резултата при 10:10. Франческо Кадеду взе прекъсване за Дея. Гостите от Берое успяха да поведат с 16:14. Единична блокада на Николай Николов спря атака на Спас Байрев и Дея поведе със 17:16. Мирослав Живков взе прекъсване за Берое. Ас на Спас Байрев и Борое поведе с 22:21. Франческо Кадеду взе прекъсване за Дея. Мощна атака на Спас Байрев и 23:21. Тодор Димитров би сервис в аут и старозагорци стигнаха до геймбол при 24:22. Петер Шулиста атакува по блокадата и Берое спечели втората част с 25:22.

Блокада на Иван Латунов срещу атака на Николай Учиков даде преднина на Берое в началото на третата част с 5:3. Атака на Иван Латунов и 6:4. Волейболистите на Берое дръпнаха с 10:8. Руси Желев бе оставен без блокада и той не сгреши в атака за 13:10. Николай Учиков атакува по блокадата за 14:15. Спас Байрев атакува в аут и равенство при 15:15. Блокада на Николай Учиков спря атака на Петер Шулиста и Дея поведе с 16:15. Мирослав Живков взе прекъсване за Берое. Ас на Георги Братоев – 17:15. Технична атака на Димитър Василев – 19:17. Троен блок спря атака на Николай Учиков – 18:19. Димитър Василев атакува по острия диагонал за 21:19. Иван Латунов атакува остра топка в центъра – 20:21. Франческо Кадеду взе прекъсване за Дея. Руси Желев се справи отлично в атака за 21:22. Спас Байрев атакува в аут и бургазлии стигнаха до геймбол при 24:22. Спас Байрев се справи в атака – 23:24. Николай Учиков атакува успешно по диагонала от зона 4 и Дея спечели третата част с 25:23.

ДЕЯ СПОРТ (БУРГАС) – БЕРОЕ 2016 (СТАРА ЗАГОРА) 2:1 (25:17, 22:25, 25:23)
ДЕЯ: Георги Братоев, Николай Учиков, Валентин Братоев, Димитър Василев, Николай Николов, Теодор Тодоров – Мартин Иванов-либеро (Лукас Мадалоз, Тодор Димитров, Борислав Николов)
Старши треньор: ФРАНЧЕСКО КАДЕДУ
БЕРОЕ: Константин Нечев, Спас Байрев, Руси Желев, Петер Шулиста, Алекса Паломац, Иван Латунов – Петър Каракашев-либеро (Стоян Димитров, Николай Захариев, Любослав Телкийски)
Старши треньор: МИРОСЛАВ ЖИВКОВ