Марек със страхотен обрат срещу Хебър в Пазарджик

Отборът на Марек Юнион Ивкони (Дупница) постигна едва 5-а победа от началото на сезона в Efbet Супер Волей. Играчите на Найден Найденов направиха страхотен обрат и надделяха драматично като гости над Хебър (Пазарджик) с 3:2 (20:25, 30:28, 21:25, 32:30, 15:10) в среща от 14-ия кръг на шампионата, играна тази вечер пред около 350 зрители в зала „Васил Левски“.

По този начин дупничани остават на 10-о място във временното класиране с 5 победи, 9 загуби и 14 точки. Хебър пък е 7-и също с 5 победи и 9 загуби, но със 17 точки в актива си.

В междинния 15-и кръг Марек ще приеме Черно море (Варна), докато пазарджиклии са гости на Левски. Мачовете са съответно в сряда (7 февруари) от 18,00 часа и във вторник (6 февруари) от 19,30 часа.

Първата част на двубоя тръгна равностойно, след което Хебър пое инициативата и поведе след 25:20. Във втория гейм „тигрите“ запазиха възходящата си линия до средата, като дръпнаха с 11:7. Постепенно Марек се върна в играта и остави интригата жива. Дупничани първи стигнаха до геймбол при 24:23, но успяха да затворят гейма при четвъртата си възможност при 30:28.

Домакините от Хебър се мобилизираха и контролираха играта през повечето време в третия гейм, връщайки отново преднината си след 25:21. Четвъртата част бе под диктовката на пазарджиклии до 14:11, но дупничани направиха серия и обърнаха до 16:14 в своя полза. Играта продължи на амплитуди, като бе оспорвана до самия край, но играчите на Марек наложиха волята си с 32:30 и вкараха мача в тайбрек. В него Хебър взеха аванс от 4:1, но изпуснаха инициативата. Марек първо намали изоставането си, а след нова точкова серия спечели и мача след 15:10 и 3:2.

Най-полезни за Марек станаха Георги Бъчваров (1 блок, 1 ас и 57% ефективност в атака – 12) и Ивайло Дамянов (5 блока!, 4 аса и 62% ефективност в атака – 14) с 18 и 17 точки за победата.

За Хебър Калоян Вълчинов заби 27 точки (4 блока, 2 аса, 49% ефективност в атака и 46% позитивно посрещане – 13). Владимир Хаджиев се отчете с още 18 точки (2 блока, 2 аса, 45% ефективност в атака и 50% позитивно посрещане – 9), но и това не помогна за успех.

Снимки: nvl.bg/Startphoto.bg и ВК Хебър