Фамозен Кирил Десподов избухна срещу Панатинайкос и върна ПАОК на върха

Най-добрият футболист на България за 2022 г. – Кирил Десподов, вкара и двата гола за клубния си ПАОК при победата с 2:1 в дербито срещу тима на Панатинайкос от 20-ия кръг на гръцката Суперлига. Успехът прати солунчани на първото място в класирането, докато “детелините” се смъкнаха на третото място.

Домакините отбелязаха гол в 38-ата минута, когато защитникът Константинос Кулиеракис прати топката в мрежата на “детелините”, но след преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR попадението бе отменено заради засада. Не след дълго обаче редовен гол бе отбелязан.

В 43-ата минута Тайсън намери откъсващия се Десподов, който овладя и стреля от границата на наказателното поле безкомпромисно в левия ъгъл на вратата, пазена от поляка Бартломей Драговски.

Скоро след почивката домакините пропиляха аванса си, като инкасираха дузпа. Така в 51-ата минута Анастасиос Бакасетас стреля от бялата точка и изравни резултата.