Николай Къртев и Аркас на крачка от 1/4-финал за Купата на CEV

Българският център Николай Къртев и неговият Аркас (Измир) са на крачка от класиране за 1/4-финалите във втория по сила евротурнир за Купата на CEV. Воденият от Глен Хоуг отбор се наложи като гост на испанския Рио Дуеро (Сория) с 3:1 (25:23, 23:25, 25:17, 25:16) в първия мач от 1/4-финалните плейофи на турнира, игран тази вечер пред около 1850 зрители. Първи съдия на срещата беше българинът Любомир Сираков.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Arkas Spor Kulübü (@arkas_spor)

Реваншът между двата тима е в следващата сряда (17 януари) от 18,00 часа българско време в Истанбул. Аркас се нуждае само от два спечелени гейма, за да продължи напред за Купата на CEV. От друга страна испанският тим трябва да гони задължителна победа с 3:0 или 3:1, за да стигне до т.нар. „златен“ гейм.

Николай Къртев игра цял мач за своя тим и завърши с едва 4 точки (2 блока и 33% ефективност в атака – 1) за успеха.

Най-полезни за Аркас станаха Ефе Мандърачъ (1 блок, 3 аса, 55% ефективност в атака и 65% позитивно посрещане – 9) и Никола Хоуг (2 аса, 59% ефективност в атака и 50% позитивно посрещане – 10) с 16 и 15 точки за победата.

За тима от Сория Адриан Ояла Гомес (1 блок, 65% ефективност в атака и 43% позитивно посрещане – 6) и Бруно Куня (1 ас и 41% ефективност в атака – 6) завършиха с по 12 точки.