Франция надви Северна Македония в първия мач от Европейското по хандбал

Франция победи с 39:29 Република Северна Македония в мача на откриването на Европейското първенство по хандбал за мъже, което се провежда в Германия.

Двубоят от група „А“ започна равностойно, като македонците дори поведоха с 10:8 през първото полувреме, приключило при 17:13 в полза на „петлите“.

След почивката Франция отново диктуваше събитията на полето и постепенно увеличаваше аванса си. Двубоят се проведе на футболния стадион на Фортуна Дюселдорф „Меркур Шпил-Арена“ пред рекордната за хандбален мач публика от 53 586 зрители.

Най-резултатен за победителите стана Юго Дескат със 7 попадения. Неговият съотборник Дилан Наи добави още 6 гола.

За Република Северна Македония най-резултатен стана Жарко Пешевски, разписал се седем пъти в мрежата на „петлите“.

Снимка: Снимка: Equipes de France de Handball// Twitter