Боян Йорданов с 16 точки, Милон на 1/8-финал в Европа

Бившият национал Боян Йорданов и тимът на АОНС Милон Неа Смирни (Атина) се класираха на осминафинали във втория по сила европейски турнир – Купата на CEV.

Воденият от Атанасиос Псарас отбор отстъпи на австрийския СК Задруга Айх/Доб на 2:3 (25:27, 25:19, 30:28, 17:25, 18:20) във втория двубой от 1/16-финалите помежду им, изигран в „Юфа Арена“ в Блайбург.

В първия мач Милон надигра съперника с 3:0 гейма и така бяха напълно достатъчни само два гейма, за да продължи напред.

Боян Йорданов бе на терена в първите три гейма, като се разписа с 16 точки и бе най-резултатен за отбора си.

14 точки записа Ахилеас Баси (2 аса, 2 блокади). По 12 точки реализираха Димитриос Харалампидис (4 блокади) и Педро Габриел Молина Меркадо (1 ас, 2 блокади).

За съперника Мигел Синфронио завърши с 18 точки (7 блокади), с 14 точки се отчете Браян Камино Мартинес.

В следващия етап Милон излиза срещу победителя от двойката СВД Пауърволейс Дюрен – ОК Струмица.