Румъния победи Швейцария и спечели групата си

Отборът на Румъния победи тима на Швейцария с минималното 1:0 в последна среща от група “I” на квалификационния турнир за Евро 2024 в Германия. С успеха северните ни съседи се пребориха за първото място, докато съперниците им останаха втори, но и двете селекции спечелиха квоти за Мандшафта през идната година.

Единственият гол падна малко след почивката в 50-ата минута, когато Денис Алибец прониза вратата, пазена от Ивон Мвонго.

До края и двата отбора имаха възможността да се разпишат, но северните ни съседи запазиха аванса си и спечелиха групата. Това бе и първа загуба за “кръстоносците” в квалификациите.