Марсилия използва шансовете си и удари АЕК в Атина

Олимпик Марсилия се завърна на първо място във временното класиране на Група В в Лига Европа, където по-рано днес за малко се бе настанил Брайтън, след като надделя с 2:0 над АЕК в Атина. След този успех френският тим вече има четири точки пред гърците, които победи и преди две седмици на свой терен. Днес и двата отбора създадоха доста положения, но Марсилия използва своите и спечели. В 25-ата минута Шансел Мбемба се извиси и засече с глава центриране от корнер на Клаус, давайки аванс на гостите.

През второто полувреме АЕК потърси изравнителен гол, но в добавеното време получи второ попадение във вратата си, реализирано от Исмаила Сар, който получи на празна врата от Верету при една контраатака и не пропусна от тази ситуация.