Левски даде само гейм на Дея Спорт в „Демакс“ лигата

Отборът на Левски София даде само гейм и се наложи като гост над Дея Спорт с 3:1 (25:18, 23:25, 25:9, 25:7) в последния мач от 3-ия кръг на женската „Демакс“ лига, игран тази вечер в зала „Младост“ в Бургас.

Така „сините“ са на 3-о място във временното класиране с 2 победи, 1 загуба и 7 точки, колкото има и 2-ият ЦСКА, но след 3 победи от 3 мача. Дея спорт продължава да е без победа до момента, като с една единствена спечелена точка е на предпоследното 7-о място. В следващия 4-и кръг Левски ще играе срещу Славия, а бургазлийки ще гостуват на Хектор. И двете срещи са в събота (11 ноември).

Волейболистките на Левски поведоха след 25:18, но в най-оспорвания втори гейм отстъпиха на Дея спорт с 23:25. „Сините“ обаче спечелиха много убедително третата и четвъртата част, в които домакините реализираха общо 16 точки – 25:9 и 25:7 за Левски.