Фурмо ще смени Лубе за рали „Япония“

Отборът на М-Спорт в Световния рали шампионат (WRC) обяви една промяна в своя титулярен пилотски състав за последния старт за сезона в Япония следващия месец.

В Страната на изгряващото слънце Адриен Фурмо ще заеме мястото на сънародника си Пиер-Луи Лубе зад волана на Puma Hybrid Rally1. Лубе и М-Спорт са взели съвместно решение той да не кара в Япония, за да може да се фокусири върху подготовката си за сезон 2024, който ще стартира в края на януари с рали „Монте Карло“.

По-рано Лубе се раздели с навигатора си Николас Джилсул, с когото кара от началото на годината. За рали „Централна Европа“, последното на Лубе за сезона, пазажерската седалка ще бъде заета от Бенямин Вейяс.

За Фурмо рали „Япония“ ще отбележи завръщане във водещата категория на Световния рали шампионат за първи път от края на миналата година. През този сезон Фурмо основно кара в WRC2, отново с екипа на М-Спорт, записвайки едно второ място в рали „Монте Карло“.

В допълнение към програмата си в WRC2 Фурмо участва и в Британския рали шампионат, където спечели титлата.

Снимки: Gettyimages