Тоби Амусан не беше включена в отбора на Нигерия за Световното

Световната рекордьорка на 100 метра с препятствия Тоби Амусан не беше включена в отбора на Нигерия за Световното първенство по лека атлетика в Будапеща, което започва следващата седмица и ще продължи до 27 август. Причината тя да не попадне в тима е обвинението срещу нея от Съвета за чиста атлетика за три пропуснати допинг теста в рамките на 12 месеца. Тя е заплашена с лишаване от състезателни права за две години заради пропуснатите проверки.

Сред атлетите, които бяха включени в отбора на Нигерия, са носителката на бронзов медал от Олимпийските игри в Токио през 2020 г. в скока на дължина Есе Бруме, Итшекири Ушеоритше, Фавор Аше и Сейе Огунлеве.

На Световното първенство по лека атлетика през 2022 г. в Орегон, САЩ, Нигерия се класира на 13-то място с едно злато и едно сребро.

Амусан спечели златния медал за Нигерия на 100 метра с препятствия за жени, докато Бруме спечели сребро в скока на дължина.

Снимки: Gettyimages