Алекс „Rainwaker“ Петров и Liquid показаха борбен дух и надвиха FaZe

Team Liquid показа изключително желание за победа в успеха си над FaZe Clan с 2:1 (11-16, 16-14, 16-8). Отборът на Алекс „Rainwaker“ Петров не се предаде до последно срещу изключително класния си съперник и се класира за финала в група „C“.

Битката стартира в полза на момчетата на Фин „karrigan“ Андерсен на избрания от „кончетата“ Inferno. FaZe съумя да дръпне много през първото полувреме и след 11:4 на почивката се справи с всички усилия на съперника.

По време на пикнатия от FaZe – Mirage, нещата бяха далеч по-драматични. За 8 рунда TL бе стигнал до мач пойнт, но така и не успяваше да заключи картата за себе си. Това се случи именно в решителни рунд №30.

Последва тотална доминация за нашето момче и компания на Ancient, където „кончетата“ просто премазаха опонентите си.

Въпреки че загуби, най-резултатен в сървъра се оказа Ръсел „Twistzz“ Ван Дълкен с 67 фрага. За Liquid пък на върха бяха Джош „oSee“ Ом и Кийт „NAF“ Маркович с по съответно 65 и 63 убийства. Петров пък приключи мача с 50.