Йордан Гюров грабна златото и на 400 м/пр, Борукова триумфира при жените за седми път

Йордан Гюров (Академик-София) защити националните си титли на 400 метра и 400 метра с препятствия и на тазгодишния шампионат във Велико Търново. След като вчера се наложи в гладкото бягане на една обиколка, днес състезателят на Христо Стоянов беше най-бърз и над препятствия и спечели златния медал с 53.72 секунди. Валентин Иванов (Супер спорт-Варна) се нареди втори с 54.19 сек, а Радостин Миленов (Спартак-Плевен) се пребори за третото място на почетната стълбичка с 56.04 сек.

Кристина Борукова (Тракия 96-Пловдив) триумфира абсолютно безапелационно при жените и записа седма национална титла на 400 м/пр с резултат от 59.06 сек. Божидара Гатева (Супер спорт-Варна) завърши втора с 63.94 мин, а нейната съотборничка Христина Койнова финишира трета с 64.42 сек.