Ива Иванова и Адриано Дженев отпаднаха на старта при девойките и младежите на „Уимбълдън“

Ива Иванова и Адриано Дженев отпаднаха в първия кръг на схемите за девойки и младежи на „Уимбълдън“.

Иванова отстъпи с 6:1, 2:6, 6:7(7) на чехкинята Вендула Валдманова за 2 часа и 2 минути. Българката започна срещата, взимайки пет последователни гейма в срещата и затвори убедително първия сет, но във втората част допусна пробив, от който нейната съперничка се възползва и изравни резултата. В последния сет двете стигнаха до тайбрек, в който чехкинята реализира първия си мачбол и затвори срещата при 9:7.

Междувременно Адриано Дженев загуби с 3:6, 2:6 срещу французина Антоан Гибодо след само 65 минути на корта.