Очаквайте на живо: Григор Димитров – Иля Ивашка

Единственият българин в тенис елита Григор Димитров се изправя срещу неудобен съперник в лицето на Иля Ивашка във втори кръг на “Уимбълдън”.

Двубоят ще започне в 18:45 часа наше време.

Гришо елиминира убедително Шо Шимабукуро с 6:1, 6:2, 6:1 в предишния си мач, което беше петата му победа на трева този сезон. Той отстъпи на шампиона Карлос Алкарас на четвъртфиналите в “Куинс”, където започна от квалификациите.

Последният път, когато Димитров беше записал поне толкова спечелени мачове на трева, беше през най-силната в кариерата му 2017 година – шест. Тогава той отпадна на осминафиналите на “Уимбълдън” от Роджър Федерер и именно този сезон е последният засега, в който той е преодолявал втори кръг.

Ивашка води с 2-1 победи на Гришо, макар тази година да не успява да намери най-доброто си ниво. Дори в първия кръг в “Ол Ингланд клъб” вчера той загуби сет от Федерико Кория, а в Майорка миналата седмица беше елиминиран от Роберто Карбайес Баена – друг клей корт специалист.