Цончо Ганев каза цялата истина за апартамента на сина си

Народният представител от „Възраждане” Цончо Ганев публикува дълъг пост в социалната мрежа фейсбук, с който отговаря на обвиненията за апартамента на сина си в софийския квартал „Овча купел”.

Преди дни сайтът Bird.bg написа, че синът му е придобил имот в София миналата година за 197 442 лева. В цената влиза дори и гараж, което е доста изгодно за столицата. Баща му има деклариран влог в евро, но не ѝ сумата за апартамента.

Ето какво написа Цончо Ганев във фейсбук:

Вече толкова години се занимавам с обществено полезна дейност, че съм приел за даденост старата максима – „Няма ненаказано добро“.

… „Цончо Ганев и Александра Ганева, родители на Силвестър Ганев, продават тяхната част от апартамент в Златни пясъци. Тази продажба е реализирана на 23.03.2020 г. и е на стойност 81 664 евро. Още в декларацията пред Комисия за противодействие на корупцията и за отнемане на незаконно придобитото имущество (КПКОНПИ), при напускане на Общински съвет Варна, Цончо Ганев е декларирал направено плащане по предварителен договор за изграждане и покупко-продажбата на апартамент в София, като същият е на името на Александра Ганева.

Първата вноска съгласно договора е в размер на 18 191 евро. Последният е деклариран и при встъпването му в длъжност като народен представител и в 47-то Народно събрание на 29.12.2021 г.

Което означава, че предварителният договор е подписан преди почти три години (!), преди Цончо Ганев да бъде избран за народен представител, за апартамент, купен на зелено в краен квартал на София, което обосновава и по-ниската му цена.

Сделката за закупения апартамент в гр. София, район Овча купел, който се използва в медийната манипулация, е вписана в Агенция по вписвания на 17.08.2022 г., също е вписан в декларацията на Цончо Ганев пред Комисия за противодействие на корупцията и за отнемане на незаконно придобитото имущество (КПКОНПИ).

 Разбира се, в умело подготвената медийна манипулация, декларацията пред КПКОНПИ не се споменава, а се ползва декларацията в Агенцията за вписвания. В последната фигурира крайната сума, платена за апартамента след двугодишно изплащане на траншове.

С други думи, удобно се използва декларацията от Агенция по вписванията, в която е описана крайната сума, а не тази от КПКОНПИ, в която е описана сделката за имота.“

 

Сподели