Класиране при пилотите в WRC след рали „Сафари“

Себастиен Ожие спечели своята трета победа от пет участия в Световния рали шампионат (WRC) през 2023 година, след като триумфира в седмия кръг за годината – рали „Сафари“.

По този начин осемкратният световен шампион увеличи своя актив от началото на годината на 97 точки, като неговият пасив от лидера Кале Рованпера в 41 пункта. Действащият световен шампион финишира втори в Кения, където той взе и три бонус точки от пауърстейджа, в който Ожие даде четвъртото най-добро време.

Втори в битката за световната титла е Тиери Нювил, който въпреки отпадането си в петъчния ден на рали „Сафари“ успя да се пребори с осмото място на финала и спечели последния етап. Белгийският пилот на Хюндай изостава с 37 точки от Рованпера. На четири пункта зад него е Елфин Еванс, който завърши трети в Кения, но не взе точки от пауърстейджа.

Четвърти е Ожие, който има равен актив с шестия от рали „Сафари“ Ойт Танак, но заради трите си победи има предимство пред естонеца. Пилотът на М-Спорт завърши втори в пауърстейджа, взимайки четири бонус точки.