Словения нанесе нова загуба на Куба в Лигата на нациите

Четвъртите от Мондиал 2022 от Словения нанесоха поредна загуба на Куба във Волейболната Лига на нациите. Играчите на Джордже Крецу тим обърнаха и се наложиха над волейболистите от Острова на свободата с 3:1 (22:25, 25:15, 25:16, 25:19) в третия си мач от турнира в Група 4 от световната надпревара, игран късно снощи пред едва малко над 500 зрители в Орлеан (Франция).

Така Словения е на второ място в общото временно класиране на Лигата с 6 победи, 1 загуба и 18 точки. Кубинците са на предпоследната 15-а позиция с едва 1 победа, 5 загуби и 3 точки. Последната среща на словенците на турнира е срещу Бразилия в събота (24 юни) от 17,30 часа българско време. Тази вечер от 22,00 часа пък Куба ще срещне домакините от Франция.

Най-полезен за Словения бе капитанът Тине Урнаут с 19 точки (3 аса, 76% ефективност в атака и 13% перфектно посрещане) за победата. Клемен Чебул (1 блок, 1 ас и 60% ефективност в атака) и влезлият като резерва Жига Щерн (1 блок, 57% ефективност в атака и 27% перфектно посрещане), на мястото на контузилият се в първия гейм Рок Можич, се отчетоха с още 14 и 13 точки за успеха.

За тима на Куба Хайме Хесус Ерера (1 ас и 39% ефективност в атака) и Марлон Янт Ерера (1 блок, 2 аса, 63% ефективност в атака и 10% перфектно посрещане) приключиха с по 13 точки.

СЛОВЕНИЯ – КУБА 3:1 (22:25, 25:15, 25:16, 25:19)

СЛОВЕНИЯ: Грегор Ропрет 2, Клемен Чебул 14, Тине Урнаут 19, Рок Можич 1, Ален Пайенк 6, Ян Кожамерник 9 – Яни Ковачич-либеро (Жига Щерн 13, Ник Муянович 1, Матей Кьок)

Старши треньор: ДЖОРДЖЕ КРЕЦУ

КУБА: Кристиан Мануел Тондайк 1, Хайме Хесус Ерера 13, Марлон Янт Ерера 13, Мигел Анхел Лопес 9, Хосе Исраел Масо 6, Хавиер Октавио Консепсион 7 – Йондер Гарсия-либеро (Осниел Мергарехо 1, Хосе Мигел Суарес, Ливан Табоада 1, Мигел Давид Гутиерес, Ален Горге-либеро)

Старши треньор: НИКОЛАС ВИВЕС.

Снимки: volleyballworld.com