Литва 1:1 България, червен картон за домакините

Отборите на Литва и България играят при резултат 1:1 в двубой от квалификациите за Евро 2024. Мачът на стадион „Дариус и Гиренос“ в Каунас се играе пред около 12 000 зрители. Гирдвайнис бе точен в 15-ата минута, след като бе изпуснат след центриране от корнер. Ласицкас бе изгонен с директен червен картон в 17-ата минута. Марин Петков изравни в 27-ата минута.

Националният селекционер Младен Кръстаич пусна двама дебютанти сред титулярите – вратарят Иван Дюлгеров и десният халф-бек Патрик-Габриел Галчев. Алекс Петков, който за първи път играе титуляр с националната фланелка, Валентин Антов и Илия Груев за тримата централни защитници, докато ляв халф-бек е Марин Петков. Ивайло Чочев се завърна в състава и си партнира със Станислав Шопов, а в предни позиции започнаха Спас Делев, Мартин Минчев и капитанът Кирил Десподов.

През март „лъвовете“ паднаха от Черна гора (0:1) и Унгария (0:3), което им отрежда последното място преди третия тур в групата, с 0 точки и голова разлика 0:4. Същевременно литовците също нямат спечелена точка, но от една среща. Бързият поглед върху нещата показва, че само победа в Каунас ще остави надеждата ни за нещо в тези квалификации.