Приключи първият турнир по плажен волейбол на БФ Волейбол

30 отбора взеха участие в първия турнир по плажен волейбол, организиран от Българска федерация волейбол (БФВ), волейболен клуб Енерджи и под егидата на Община Варна.

При мъжете броят на отборите бе 18, а при дамите – 12.

И в двете направления триумфираха варненски състави. При жените шампионки станаха Дарина Карипиди и Ева Петрова, които победиха на финала миналогодишните републикански шампиони Ирена Мишонова-Десислава Николова. Трети останаха Стефани Кьосева/ Вероника Иванова.

При мъжете номер 1 са Мирослав Градинаров и Лъчезар Стоименов. Те се наложиха на финала срещу националната двойка от Димитър Калчев/Димитър Механджийски. Бронзът остана за Олег Чорбаджи/ Григорий Димитриевич от Украйна.

Турнирът е първото състезание от Републиканско първенство на Българска федерация волейбол. Вторият от веригата ще се проведе между 21 и 23 юли във Варна.