Хитрино с първа победа у дома

26

Футболистите на Хитрино постигнаха първа победа за новото първенство в домакинска среща срещу Кубрат 2016. Двубоят бе от втория кръг на Трета лига – Североизточна група. Още в началото домакините владееха играта и бяха по-добрият тим на терена.

Подсилени с доста класни футболисти играли в миналото първенство за Локомотив (Русе) отборът на Хитрино ще е доста труден съперник на всички останали отбори в групата.В 13-та мин. Ивелин Василев откри резултата след самостоятелен рейд в наказателното поле на гостите. В 43-та мин. капитана на Хитрино Христо Александров удвои преднината на домакините след много добро центриране на Мартин Иванов.

През втората част играта отново се водеше в игралното поле на гостите, но гол и така не падаше. Все пак в 70-та мин. Христо Александров отново се разписа като голмайстор след много добро центриране на едва влезлия в игра като резерва Ивайло Иванов.

Седем минути след това за нарушение в наказателното поле на Хитрино рефера от Разград Павлин Пенчев отсъди най-тежкото наказание – дузпа. За гостите точен беше Аян Ирфан, който оформи крайното 3:1. Много коректен мач, без наказателни картони. Безпристрастно и точно съдийство на Павлин Пенчев (Разград) с асистенти: Деян Войков (Разград) и Стефан Кръстев (Русе).